1331R-183H
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1331R-183H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1331R-183H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 18UH 108MA 3.8 OHM SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Shielding:Shielded
Series:1331R
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 2.5MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:1331R-183H TR 500
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:18µH
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)
Frequency - Self Resonant:26MHz
Detailed Description:18µH Shielded Inductor 108mA 3.8 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):3.8 Ohm Max
Current Rating:108mA
Current - Saturation:108mA