Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1300950140 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1300950140
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CABLE GRIP 76.2-88.9MM STEEL
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Type:Cable Grip
Thread Size:-
Series:130095
Panel Hole Size:-
Other Names:130095-0140
35885
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Steel
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Includes:-
Detailed Description:Cable Grip 3.00" ~ 3.50" (76.2mm ~ 88.9mm) Steel Silver
Conduit Hub Size:-
Color:Silver
Cable Diameter:3.00" ~ 3.50" (76.2mm ~ 88.9mm)