12V-NB-RGB-12M
Inspired LED
12V-NB-RGB-12M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12V-NB-RGB-12M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12V-NB-RGB-12M
Manufacturer Inspired LED
Description LED ENG RGB 3LEDS 3.82" PER PC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Wavelength:625nm Red, 565nm Green, 465nm Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Viewing Angle:120°
Type:LED Engine
Temperature - Test:-
Size / Dimension:-
Series:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:1647-1035-1
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Height:2.25mm