1264EY-2R2N=P3
Murata Electronics
1264EY-2R2N=P3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1264EY-2R2N=P3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1264EY-2R2N=P3
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 2.2UH 7.8A 19.2 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Shielding:Shielded
Series:DG6050C
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:490-10819-6
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 7.8A 19.2 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):19.2 mOhm Max
Current Rating:7.8A