125CDMCCDS-1R8MC
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 125CDMCCDS-1R8MC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 125CDMCCDS-1R8MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 1.8UH 21A 3.5MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Shielding:Shielded
Series:125CDMCC/DS
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:308-2565-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Metal
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:1.8µH Shielded Molded Inductor 21A 3.5 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):3.5 mOhm Max
Current Rating:21A
Current - Saturation:35A