1234AS-H-100M=P3
Murata Electronics
1234AS-H-100M=P3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1234AS-H-100M=P3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1234AS-H-100M=P3
Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Shielding:Shielded
Series:-
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:490-14196-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Wirewound Inductor 1.25A 192 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):192 mOhm Max
Current Rating:1.25A
Current - Saturation:1A