1210YC684KAT2A
AVX Corporation
1210YC684KAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210YC684KAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210YC684KAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.68UF 16V X7R 1210
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:16V
Tolerance:0.68µF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Part Number:1210YC684KAT2A
Lead Style:0.050" (1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:0.68µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%