1210Y2500102FCR
Knowles Syfer
1210Y2500102FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210Y2500102FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210Y2500102FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1210
(In US Dollars)
16000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
Capacitance:1000pF