1210R-182J
API Delevan
1210R-182J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210R-182J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210R-182J
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 1.8UH 454MA 900 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Shielding:Unshielded
Series:1210R
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:1210R-182J TR 500
1210R182J
DN42046JTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Frequency - Self Resonant:75MHz
Detailed Description:1.8µH Unshielded Inductor 454mA 900 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):900 mOhm Max
Current Rating:454mA