1210J2500153KDR
Knowles Syfer
1210J2500153KDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210J2500153KDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210J2500153KDR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.015UF 250V X7R 1210
(In US Dollars)
16000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.015µF