1210J1K00392MDR
Knowles Syfer
1210J1K00392MDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210J1K00392MDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210J1K00392MDR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 3900PF 1KV X7R 1210
(In US Dollars)
16000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:3900pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:3900pF