1210J1000123MXT
Knowles Syfer
1210J1000123MXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210J1000123MXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210J1000123MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.012UF 100V X7R 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.012µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1210 (3225 Metric)
Capacitance:0.012µF