1210J0160564MXR
Buy 1210J0160564MXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210J0160564MXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1210
(In US Dollars)
16000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:16V
Tolerance:0.56µF
Thickness (Max):X7R (2R1)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:AEC-Q200
Polarization:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:1210J0160564MXR
Lead Style:0.079" (2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Failure Rate:-
Expanded Description:0.56µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1210 (3225 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%