1210D822J500KHT
Knowles NOVACAP
1210D822J500KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1210D822J500KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1210D822J500KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1210
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:8200pF