12102C822KAT2A
AVX Corporation
12102C822KAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12102C822KAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12102C822KAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 8200PF 200V X7R 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:8200pF