12101U430JAT2A
AVX Corporation
12101U430JAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12101U430JAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12101U430JAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 43PF 100V NP0 1210
(In US Dollars)
100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Series:U
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Ultra Low ESR
Detailed Description:43pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:43pF