1206Y6300221KXR
Knowles Syfer
1206Y6300221KXR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206Y6300221KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206Y6300221KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 220PF 630V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1206 (3216 Metric)
Capacitance:220pF