1206Y2000473KXT
Knowles Syfer
1206Y2000473KXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206Y2000473KXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206Y2000473KXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1608-1407-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.047µF