1206Y2000153MER
Knowles Syfer
1206Y2000153MER
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206Y2000153MER with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206Y2000153MER
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER .015UF 200V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.015µF