1206Y0630683MDR
Buy 1206Y0630683MDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206Y0630683MDR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.068UF 63V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:63V
Tolerance:0.068µF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:FlexiCap™
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:High Reliability, Automotive
Ratings:AEC-Q200
Polarization:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:1206Y0630683MDR
Lead Style:0.063" (1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate:-
Expanded Description:0.068µF ±20% 63V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%