1206J5000331KFR
Knowles Syfer
1206J5000331KFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J5000331KFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J5000331KFR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:330pF