1206J5000223KXT
Knowles Syfer
1206J5000223KXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J5000223KXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J5000223KXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 17 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1608-1050-3
1608-1050-3-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.022µF