1206J1K00750FQT
Knowles Syfer
1206J1K00750FQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J1K00750FQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J1K00750FQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 75PF 1KV C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Detailed Description:75pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:75pF