1206J0500153FCR
Knowles Syfer
1206J0500153FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J0500153FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J0500153FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.015µF