1206J0250682KDR
Knowles Syfer
1206J0250682KDR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J0250682KDR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J0250682KDR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 6800PF 25V X7R 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF