1206J0250682GCT
Knowles Syfer
1206J0250682GCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206J0250682GCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206J0250682GCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6800pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF