1206E473K500KHT
Knowles NOVACAP
1206E473K500KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206E473K500KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206E473K500KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 0.047UF 50V 1206
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.064" (1.63mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:1763-1057-2
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 50V Ceramic Capacitor 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.047µF