1206E273K101KHT
Knowles NOVACAP
1206E273K101KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1206E273K101KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1206E273K101KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 0.027UF 100V 1206
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.064" (1.63mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:0.027µF ±10% 100V Ceramic Capacitor 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.027µF