12065C223JAT7A
AVX Corporation
12065C223JAT7A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 12065C223JAT7A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 12065C223JAT7A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.022µF