1204753
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1204753 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1204753 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1204753 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CUTTER TIP STRAIGHT 6.69" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.5 lb (226.8g) |
|---|---|
| Type: | Tip (End) |
| Shape: | Straight |
| Series: | Cutfox EB |
| Other Names: | CUTFOXEB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Overall: | 6.69" (170.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Ergonomic |
| Detailed Description: | Tip (End) Cutter Straight 6.69" (170.0mm) |
| Cut Edge: | - |
| Capacity: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1204753, use the request quote form to request 1204753 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1204753.The price and lead time for 1204753 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1204753.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



