120220-0313
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 120220-0313 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 120220-0313 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 120220-0313 |
|---|---|
| Manufacturer | Cannon |
| Description | MICRO UNIVERSAL CONTACT Z 3.0MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Reference Price (In US Dollars) | 4200 pcs | 8400 pcs | 12600 pcs | 29400 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.128 | $0.112 | $0.108 | $0.106 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.038" (0.96mm) |
|---|---|
| Type: | Shield Finger, Pre-Loaded |
| Shape: | - |
| Series: | - |
| Plating - Thickness: | 118.11µin (3.00µm) |
| Plating: | Nickel |
| Other Names: | 1003-2382-2 |
| Operating Temperature: | - |
| Material: | Titanium Copper |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Length: | 0.147" (3.73mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Height: | 0.118" (3.00mm) |
| Attachment Method: | Solder |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 120220-0313, use the request quote form to request 120220-0313 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 120220-0313.The price and lead time for 120220-0313 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 120220-0313.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


