120-810-000
I/O Interconnect
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 120-810-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 120-810-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 120-810-000 |
|---|---|
| Manufacturer | I/O Interconnect |
| Description | CABLE MOD FLAT 8COND SLVR 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 23 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $80.148 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 26 AWG |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 10-00020-0308 8PSTR-3U 8PSTR3 8PSTR3U H0083 H0083-1000 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Conductors: | 8 |
| Length - Coil Retracted: | - |
| Length - Coil Extended: | - |
| Length: | 1000' (304.80m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Jacket Color: | Silver |
| Jacket (Insulation) Material: | Polypropylene (PP) |
| Detailed Description: | 8 Conductor Modular Straight Cable Silver 1000' (304.80m) |
| Conductor Strand: | 7/34 |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Coil Diameter: | - |
| Cable Width: | 0.346" (8.80mm) |
| Cable Type: | Straight |
| Cable Height: | 0.098" (2.50mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 120-810-000, use the request quote form to request 120-810-000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 120-810-000.The price and lead time for 120-810-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 120-810-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


