1194 7.7"X10"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1194 7.7"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1194 7.7"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1194 7.7"X10" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 195X254MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.07 | $11.884 | $10.992 | $10.101 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $9.21 | $8.616 | $7.903 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 7.700" (195.00mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.003" (0.07mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1194 |
| Other Names: | 0-00-51128-55811-9 00051128558119 119477X10 3M1194E 51128558119 7010399747 80-6114-2034-2 80611420342 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | 10.000" (254.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Non-Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1194 7.7"X10", use the request quote form to request 1194 7.7"X10" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1194 7.7"X10".The price and lead time for 1194 7.7"X10" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1194 7.7"X10".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

