11872A 0101000
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11872A 0101000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 11872A 0101000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 11872A 0101000 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | CBL 4PR 23AWG BONDED-PAIR C6 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,178.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 23 AWG |
|---|---|
| Voltage: | 300V |
| Usage: | Industrial, Network |
| Shield Type: | - |
| Shield Material: | - |
| Shield Coverage: | - |
| Series: | DataTuff® |
| Ratings: | UL Style CMR |
| Other Names: | BEL2723-1000 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 75°C |
| Number of Conductors: | 8 (4 Pair Twisted) |
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0350" (0.889mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | - |
| Features: | Rip Cord |
| Detailed Description: | 8 (4 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair, Cat6 Cable Black 23 AWG 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Strand: | Solid |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Conductor Insulation: | Polyolefin (PO) |
| Cable Type: | Multi-Pair, Cat6 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 11872A 0101000, use the request quote form to request 11872A 0101000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 11872A 0101000.The price and lead time for 11872A 0101000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 11872A 0101000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



