1183 1/4"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1183 1/4" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1183 1/4" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1183 1/4" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 6.35MMX16.5M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $19.40 | $17.635 | $16.754 | $15.872 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $14.99 | $14.108 | $13.226 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.250" (6.35mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.003" (0.07mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1183 |
| Other Names: | 00051138498696 051138-49869 1183 1/4"-ND 11831/4" 11831/4"-ND 3M158404 7010350298 80610884464 80610884464-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Tin-Plated Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 54.000' (16.50m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1183 1/4", use the request quote form to request 1183 1/4" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1183 1/4".The price and lead time for 1183 1/4" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1183 1/4".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
