115-00042
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 115-00042 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 115-00042 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 115-00042 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | BRANCH CABLE TIE 33LBS 7.87'' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.168 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Branch, Releasable |
|---|---|
| Width: | 0.185" (4.70mm) |
| Tensile Strength: | 33 lbs (14.97 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Other Names: | 89306270997 YT200 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Length - Approximate: | 7.75" |
| Length - Actual: | 0.656' (200.00mm, 7.87") |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | UV Resistant |
| Detailed Description: | Branch, Releasable Black 1.57" (40.00mm), 1.18" (30.00mm) 0.185" (4.70mm) 33 lbs (14.97 kg) 0.656' (200.00mm, 7.87") |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | 1.57" (40.00mm), 1.18" (30.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 115-00042, use the request quote form to request 115-00042 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 115-00042.The price and lead time for 115-00042 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 115-00042.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



