115-00030
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 115-00030 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 115-00030 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 115-00030 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | RTT720HR BLK 29.5" SPEEDY TIE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 60 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.149 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Lashing, Releasable |
|---|---|
| Width: | 0.512" (13.00mm) |
| Tensile Strength: | 200 lbs (90.72 kg) |
| Series: | SpeedyTie |
| Packaging: | 5 per Pkg |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Approximate: | 29.50" |
| Length - Actual: | 2.467' (752.00mm) |
| Features: | 2-Piece Design, Impact Resistant |
| Detailed Description: | Lashing, Releasable Black 8.27" (210.00mm) 0.512" (13.00mm) 200 lbs (90.72 kg) 2.467' (752.00mm) |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | 8.27" (210.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 115-00030, use the request quote form to request 115-00030 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 115-00030.The price and lead time for 115-00030 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 115-00030.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



