114991371
Seeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 114991371 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 114991371 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 114991371 |
|---|---|
| Manufacturer | Seeed |
| Description | RASPBERRYPI ULTIMATE COOLDUALFAN |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $13.21 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.985" (25.00mm) |
|---|---|
| Type: | Top Mount |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Shape: | Rectangular |
| Series: | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Package Cooled: | Raspberry Pi |
| Other Names: | 1597-1551 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Finish: | - |
| Material: | Aluminum |
| Length: | 2.205" (56.00mm) |
| Height Off Base (Height of Fin): | 0.590" (15.00mm) |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Heat Sink Raspberry Pi Aluminum Top Mount |
| Attachment Method: | Adhesive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 114991371, use the request quote form to request 114991371 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 114991371.The price and lead time for 114991371 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 114991371.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
