114990772
Seeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 114990772 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 114990772 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 114990772 |
|---|---|
| Manufacturer | Seeed |
| Description | RF TXRX MODULE BLUETOOTH/WIFI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | ESP32 |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, I²S, SPI, UART |
| Sensitivity: | -98dBm |
| RF Family/Standard: | Bluetooth, WiFi |
| Protocol: | 802.11a/b/g/n, Bluetooth v4.2 |
| Power - Output: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 1597-1399 ESP-32S ESP32S |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Data Rate: | 150Mbps |
| Current - Transmitting: | 90mA |
| Current - Receiving: | 90mA |
| Antenna Type: | Integrated, Trace |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 114990772, use the request quote form to request 114990772 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 114990772.The price and lead time for 114990772 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 114990772.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
