114990057
Seeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 114990057 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 114990057 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 114990057 |
|---|---|
| Manufacturer | Seeed |
| Description | 2V 0.5W THIN-FILM FLEXIBLE SOLAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage @ Pmpp: | 2V |
|---|---|
| Type: | Amorphous |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Power (Watts) - Max: | 500mW |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 800196001 800196001-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Amorphous Solar Cell 500mW |
| Current @ Pmpp: | 250mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 114990057, use the request quote form to request 114990057 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 114990057.The price and lead time for 114990057 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 114990057.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
