11305-3S
Anaren
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11305-3S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 11305-3S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 11305-3S |
|---|---|
| Manufacturer | Anaren |
| Description | RF DIR COUPLER 1GHZ-2GHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.925 | |||||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | - |
|---|---|
| Series: | Xinger® |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 60W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Other Names: | 11305-3SR 11305-3SR 3DB REEL 1173-1141-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | 20dB |
| Insertion Loss: | 0.45dB |
| Frequency: | 1GHz ~ 2GHz |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 1GHz ~ 2GHz 60W 4-SMD, No Lead |
| Coupling Factor: | - |
| Coupler Type: | Standard |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 11305-3S, use the request quote form to request 11305-3S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 11305-3S.The price and lead time for 11305-3S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 11305-3S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

