1126 X 1"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1126 X 1" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1126 X 1" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1126 X 1" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 25.4MMX32.9M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $65.39 | $61.547 | $57.70 | $55.008 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.000" (25.40mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.004" (0.09mm) |
| Shape: | - |
| Series: | 1126 |
| Other Names: | 0-00-51128-54654-3 00051128546543 05112854654 1126 1" X 36 YD 1126 1X36 1126X1 3M1126C 7000132942 80-6112-3975-9 80611239759 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 108.000' (32.90m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1126 X 1", use the request quote form to request 1126 X 1" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1126 X 1".The price and lead time for 1126 X 1" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1126 X 1".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


