112577
Amphenol Connex (Amphenol RF)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 112577 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 112577 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 112577 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.99 | $15.776 | $14.158 | $13.753 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $12.135 | $11.326 | $11.083 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Shield Termination: | Clamp |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | ACX2271 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.2dB |
| Ingress Protection: | Weatherproof |
| Includes: | 12 pcs - 1 Connector, 1 Braid Clamp, 1 Clamp, 1 Contact, 2 Gaskets, 2 Insulators, 1 Lockwasher, 1 Nut, 1 Ring, 1 Washer |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Silver |
| Frequency - Max: | 4GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Bayonet Lock |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | BNC Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Connector Style: | BNC |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Cable Group: | RG-58, 58A, 58B, 58C, 141, 303, LMR-195, Belden B7806A, 9907 |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 112577, use the request quote form to request 112577 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 112577.The price and lead time for 112577 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 112577.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

