112-503JAF-B01
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 112-503JAF-B01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 112-503JAF-B01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 112-503JAF-B01 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | THERMISTOR NTC 50KOHM 4061K BEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Series: | 112 |
|---|---|
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 50k |
| Resistance Tolerance: | ±5% |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Bead, Glass |
| Operating Temperature: | -60°C ~ 300°C |
| Mounting Type: | Free Hanging |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Lead Wire: | 1.25" (31.80mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 50k Bead, Glass |
| B25/85: | 4061K |
| B25/75: | - |
| B25/50: | - |
| B25/100: | - |
| B0/50: | - |
| B Value Tolerance: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 112-503JAF-B01, use the request quote form to request 112-503JAF-B01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 112-503JAF-B01.The price and lead time for 112-503JAF-B01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 112-503JAF-B01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



