1111Y300P600CQT
Knowles Syfer
1111Y300P600CQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1111Y300P600CQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1111Y300P600CQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.6PF 300V C0G/NP0 1111
Data sheet
Voltage - Rated:300V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.6pF ±0.25pF 300V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1111 (2828 Metric)
Capacitance:0.6pF