1111J1000100JQT
Knowles Syfer
1111J1000100JQT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1111J1000100JQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1111J1000100JQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 1111
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.070" (1.78mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Detailed Description:10pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Capacitance:10pF