111121500152JQT
Knowles Syfer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 111121500152JQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 111121500152JQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 111121500152JQT |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Syfer |
| Description | CAP CER 1500PF 150V C0G/NP0 1111 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.47 | $1.164 | $0.873 | $0.66 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 150V |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Other Names: | 1608-1286-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Non-Magnetic |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1500pF ±5% 150V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) |
| Capacitance: | 1500pF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 111121500152JQT, use the request quote form to request 111121500152JQT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 111121500152JQT.The price and lead time for 111121500152JQT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 111121500152JQT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

