111-85881
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 111-85881 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 111-85881 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 111-85881 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | T30R0HS TIE & FT80HS FIRTR MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.604 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
|---|---|
| Width: | 0.142" (3.60mm) |
| Tensile Strength: | 30 lbs (13.61 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 500 per Pkg |
| Mounting Type: | Push Mount, Fir Tree |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length - Approximate: | 6.00" |
| Length - Actual: | 0.492' (150.00mm, 5.91") |
| Features: | 2-Piece Design, Heat Stabilized |
| Detailed Description: | Standard, Locking Black 1.38" (35.00mm) 0.142" (3.60mm) 30 lbs (13.61 kg) 0.492' (150.00mm, 5.91") |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | 1.38" (35.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 111-85881, use the request quote form to request 111-85881 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 111-85881.The price and lead time for 111-85881 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 111-85881.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



