111-01301
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 111-01301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 111-01301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 111-01301 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | MBT14UH STAINLESS STEEL TIE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.384 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
|---|---|
| Width: | 0.630" (16.00mm) |
| Tensile Strength: | 922 lbs (418.21 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 50 per Pkg |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Material: | Stainless Steel 316 |
| Length - Approximate: | 14.25" |
| Length - Actual: | 1.188' (362.00mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Standard, Locking Silver 4.02" (102.00mm) 0.630" (16.00mm) 922 lbs (418.21 kg) 1.188' (362.00mm) |
| Color: | Silver |
| Bundle Diameter: | 4.02" (102.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 111-01301, use the request quote form to request 111-01301 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 111-01301.The price and lead time for 111-01301 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 111-01301.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



