1109.00
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1109.00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1109.00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1109.00 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | LIQUID TO LIQUID HEAT EXCHANGER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3,510.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 53 lbs (24kg) |
|---|---|
| Voltage: | 230VAC |
| Thermal Resistance @ GPM: | - |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Product Type: | Active, Heat Exchanger |
| Power Input: | - |
| Power - Cooling: | 5000W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fluid Capacity: | 8500ML (287.4 oz) |
| Flow Rate: | - |
| Features: | Temperature Control |
| Dimensions - Overall: | 17.72" L x 11.81" W x 14.57" H (450.0mm x 300.0mm x 370.0mm) |
| Detailed Description: | Active, Heat Exchanger 230VAC 5000W 1.1A |
| Current: | 1.1A |
| Connection Type: | - |
| Attachment Method: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1109.00, use the request quote form to request 1109.00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1109.00.The price and lead time for 1109.00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1109.00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




